افشاردوست: باید بستر لازم را برای رشد جوانان فراهم کنیم/انتقادات نباید نسل جوان را سرخورده کند

دسته: تیم ملی والیبال ایران , مصاحبه , مصاحبه با مسئولین
دوشنبه - ۸ آبان ۱۳۹۶
افشاردوست: باید بستر لازم را برای رشد جوانان فراهم کنیم/انتقادات نباید نسل جوان را سرخورده کند

دبیرکل فدراسیون والیبال گفت: جوان های والیبال ایران آماده اند که به کشورشان خدمت کنند و باید بستر لازم را برای رشد آنان فراهم کنیم.

والیبال آنلاین،محمود افشاردوست در رابطه با اظهار نظر برخی افراد مبنی بر سن غیر واقعی پوریا یلی پشت خط زن تیم ملی نوجوانان ایران در رقابت های قهرمانی جهان بحرین، افزود: هر بحثی درباره بازیکنان مطرح می شود، باید با مستندات و دلایل قانونی باشد، وقتی یک بازیکن تمامی مدارک مورد نیاز را دارد و ارگان های ذیصلاح نیز آنها را تایید کردند، نباید اینگونه درباره آنان قضاوت کنیم. این روش با ورزش و روح پهلوانی آن همخوانی ندارد. پوریا یلی متولد بهمن ماه ۷۷ است و شناسامه ای که توضیح ندارد و المثنی نیست، چطوری می توانیم آن را زیر سئوال ببریم.

وی با بیان اینکه این شناسامه از سوی سازمان ثبت احوال صادر شده و نباید عملکرد این نهادها را زیر سئوال ببریم، گفت: کار قشنگی نیست که به این شکل درباره بازیکنان جوان والیبال صحبت کنیم، زیرا به گونه ای عملکرد نهادهای نظارتی را نیز زیر سئوال می بریم.

دبیرکل فدارسیون والیبال تصریح کرد: امثال پوریا یلی اگر افتخاری برای ایران به دست می آورند، به وظایف ذاتی خود به عنوان یک ورزشکار عمل کردند، کار بزرگی است اما این بازیکنان باید پیشرفت کنند و هر هفته بهتر از هفته قبل شوند و باید به این بازیکنان دل ببندیم تا توانایی والیبال ایران را نشان دهند.

وی ادامه داد: من از کارشناسان و اعضای خانواده والیبال که انتقاداتی نسبت به هر موضوع دارند، خواهش می کنم که انتقادات خود را به روش اصولی مطرح کنند، انتقادات باید به روشی باشد که نسل جوان را سرخورده نکند. اگر این اتفاق بیافتد، هزینه هایی که از بیت المال برای پرورش و تربیت این عزیزان و بازیکنان شده است، از بین می رود.

افشاردوست تاکید کرد: جوانان و نوجوانان والیبال ایران زحمت می کشند و باید قبول کنیم که آنان فرزندان خانواده برزگ والیبال هستند. اگر من روزی در جمع خانواده والیبال نبودم، نباید اظهارنظرهایم به گونه ای باشد که آسیب به والیبال ایران بزند.

وی با یادآوری اینکه در والیبال ایران چه پیش از پیروزی انقلاب و چه بعد از انقلاب اسلامی افراد زیادی برای والیبال زحمت کشیده اند و این روند نیز همچنان ادامه دارد، هیچ کس نمی تواند اینگونه موارد را زیر سئوال ببرد. نسل ها پشت سر یکدیگر می آیند و برای این رشته ورزشی ایران زحمت می کشند، بنابر این نباید فقط فکر کنیم که یک نسل والیبال می تواند برای این رشته مفید و فعال باشد.

دبیرکل فدراسیون والیبال تاکید کرد: من موافق منفک شدن پیشکسوتان از والیبال نیستم، اما باید به جوان ها اجازه فعالیت داد. باید فرصت آزمون و خطا نیز برای دیگر نسل ها فراهم شود. نسل های جدید حتی اگر اشتباهاتی داشتند، باید به آنان کمک کنیم. جوان های این کشور آماده اند که به کشورشان خدمت کنند و باید بستر لازم را برای آنان آماده کنیم.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۷ بدون شکست قهرمان جهان شد تا ایران برای دومین بار بر بام والیبال نوجوانان پسر جهان بایستد.

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=2431
برچسب ها: