انتخابي دشوارتر از هميشه براي واليبال

دسته: تیم ملی والیبال ایران
یکشنبه - ۷ آذر ۱۳۹۵
انتخابي دشوارتر از هميشه براي واليبال

هیات رئیسه فدراسیون والیبال برای بررسی عملکرد تیم ملی در سال 2016 نشست داشت و به رئیس فدراسیون مجوز داد که برای جذب سرمربی جدید اقدامات لازم را به عمل آورد.

به گزارش اختصاصي واليبال آنلاين_علي شاكري:نتيجه همه نشست و برخاست هاي دو ماه اخير واليبال در آخرين جلسه هيات رئيسه كه عصر امروز برگزار شد،پايان دادن رسمي به كار از پيش تمام شده رائول لوزانو!! و طرح سه گزينه احتمالي براي سرمربيگري تيم ملي بود .

 

 
نام هايي چون آندريا آناستازي ، مارسلو مندز و استويچف كه از اين جمع فعلا استويچف بلغاري اگر اشتباه نكنم در حال حاضر بي تيم است و دو نفرشان به جز آناستازي جزو گزينه هاي تيم هاي ملي لهستان و روسيه نيز محسوب مي شوند.

 

 
به هر روي فعلا فدراسيون در وهله نخست بايد روي اين سه گزينه به عنوان الويت ها كار و ارتباط بر قرار كند و در صورت نتيجه ندادن كه احتمالش زياد است ، به سراغ گزينه هاي ديگري برود.

 

 
هر چند كه هر سه گزينه مد نظر هيات رئيسه داراي كارنامه اي پربار در عرصه واليبالند،اما به جز آناستازي كه سابقه سرمربيگري تيم هاي ملي اسپانيا،ايتاليا و لهستان رادارد،استويچف بلغاري و مندز آرژانتيني تمام موفقيت هاي خود را در عرصه باشگاهي بدست آورده اند و حتي استويچف كه يكبار طعم كوتاه نشستن روي نيمكت تيم ملي كشورش را تجربه كرد با ناكامي مجبور به كناره گيري شد.

 

 
در اين جمع اگرچه آناستازي صاحب بيشترين تجربه است،اما او هم اكنون شرايط خوبي پس از كنار گذاشتن از تيم ملي لهستان حتي روي نيمكت تيم ترفل گدانسك ندارد.

 

 
به هر روي فدراسيون واليبال براي به نتيجه رسيدن و انتخاب اصلح راه دشوارتري نسبت به گذشته پيش رو دارد و بايد ديد در روزها و هفته هاي آينده با كداميك از اين گزينه ها به تفاهم و توافق نهايي خواهد رسيد.

 

 
شايد در حرف گفتن اينكه كداميك از اين گزينه ها و يا گزينه ها براي واليبال ايران مفيد و موثرند كار آساني باشد ولي چانه زني با آنها و شرايط و بر آوردت نمودن توقعات هر كدامشان كاري است دشوار و مشكل،به عنوان مثال بحث آناستازي در واليبال ايران حتي قبل از ورود ولاسكو و بعد از رفتنش هم همواره داغ و سر زبان ها بوده ، اما او همواره با پيش شرط هاي سختي چون دستمزد بالا و همراه آوردن تيمي كامل متشكل از دستياران ، بدنساز و اسكات من اختصاصي راه هر گونه توافقي را مسدود كرد . مگر آنكه حالا بعد از چند سال دوري از عرصه ملي و بين المللي در افكارش تجديد نظر كرده باشد . البته اطلاعي از شرايط مندز و استويچف هم نداريم كه بدانيم آنها شرايطشان چقدر با آناستازي متفاوت است.

 

 
تازه غير از اين سه نفر  ، فدراسيون تلاش زيادي هم كرده بود تا شايد بتواند نظر هوگ مگاچن نيوزيلندي سرمربي اسبق آمريكا ، گلن هوك سرمربي كانادا و برناردو رزنده برزيلي را هم براي همكاري و گفت و گو جلب كند ، اما هر كدام آنان با بهانه هاي مختلف شانه خالي كرده و عنوان داشتند با وجود همه علاقه و همه احترامي كه براي واليبال ايران قائلند،قادر به همكاري نيستند.

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=1064
برچسب ها: