جنجال بزرگ در انتظار والیبال؛ ۲۰ درصد جریمه برای تیم قهرمان والیبال

دسته: بخش باشگاه ها , لیگ برتر مردان
جمعه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۷
جنجال بزرگ در انتظار والیبال؛ ۲۰ درصد جریمه برای تیم قهرمان والیبال

مسئولان تیم منحل شده تیم والیبال بانک سرمایه از جریمه 20 درصدی خبر داده اند تا با استفاده از این تکنیک بار بدهی های خود را کم کنند.

به گزارش والیبال آنلاین،بلافاصله پس از پایان لیگ برتر والیبال خبر شوک آور سال منتشر شد؛ بانک سرمایه رسما اعلام انحلال کرد. تیم مصطفی کارخانه پس از کسب سومین قهرمانی پی در پی از حضور در لیگ برتر والیبال کناره گیری کرد تا یکی دیگر از تیم هایی که هدایت آن به عهده مصطفی کارخانه بود منحل شود.

 

 

 

سال ها بود ستاره های تیم ملی والیبال دستمزدهایی میلیاردی می گرفتند و از سویی دیگر کوچکترین شانسی را برای قهرمانی تیم دیگری باقی نمی گذاشتند. شرایط در آسیا هم اینطور پیش می رفت که هیچ تیمی جلود دار تیم منتخب ستاره های ایرانی نبود اما در نهایت مدیران این باشگاه ترمز تیم خود را کشیدند.

 

 

 

سنگینی هزینه ها و استراتژی کاهش مخارج مهم ترین بهانه مدیران بانک سرمایه بود تا ستاره های والیبال ایران را در سال مسابقات قهرمانی جهان بدون تیم کند اما چالش دیگر بدهی هایی است که همچنان بانک سرمایه با خود دارد. ۳۵ درصد از اصل قرارداد بازیکنان به اضافه ۱۰ درصد از قرارداد به عنوان پاداش قهرمانی هنوز پرداخت نشده است، مبلغی که برای قرارداد بازیکنان میلیاردی بانک سرمایه عدد بسیار زیادی خواهد شد.

 

 

 

مدیران این تیم اعلام کرده اند در کنار تمام این بدهی ها قرار است ۲۰ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان را به اسم جریمه کسر کند. در صورت وقوع این اتفاق این برای نخستین بار می شود که تیم قهرمان یک لیگ ۲۰ درصد جریمه خواهد شد. این تکنیک برای کاهش هزینه ها به کار گرفته خواهد شد که معمولا در لیگ والیبال مرسوم است اما تا به حال هیچ مدیری موفق نشده بود تیم قهرمان را ۲۰ درصد جریمه کند.

 

 

 

بانک سرمایه اولین تیمی در تاریخ والیبال ایران بود که در اولین سال حضور خود در لیگ موفق به قهرمانی می شد و حالا توانست رکورد ۲۰ درصد جریمه در سالی که موفق به قهرمانی شده اند را هم به نام خود ثبت کند. بهانه مدیران این باشگاه برای تصمیم گرفته شده عدم موفقیت در رقابت های جام باشگاه های جهان بوده است. رقابت هایی که بهترین تیم های دنیا با کاملترین ستاره ها حاضر بودند و بانک سرمایه موفق به حضور در جمع ۴ تیم برتر نشد.

 

 

 

با تمام این اتفاقات هنوز خبر ۲۰ درصد جریمه بازیکنان بانک سرمایه رسمی اعلام نشده است و بازیکنان به همین دلیل سکوت کرده اند، در صورتی که این اتفاق رخ بدهد والیبال ایران شاهد جنجالی بزرگی خواهد بود./ورزش سه

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=2878
برچسب ها: