حضور بانوان والیبالیست در مسابقات انتخابی جهان

دسته: تیم ملی والیبال بانوان
یکشنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۵
حضور بانوان والیبالیست در مسابقات انتخابی جهان

تیم ملی والیبال بانوان ایران برای نخستین بار در رقابت های انتخابی جهان به میزبانی هند شرکت می کند

به گزارش والیبال آنلاین،هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی ژاپن برگزار می شود.

قاره آسیا ضمن سهمیه میزبان چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می شوند.

مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می شود که مرحله نخست رقابت ها در پنج گروه پیگیری می شود و تیم های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می روند.

در مرحله نخست و در گروه آسیای مرکزی چهار تیم از ۲۶ آذر در هند به مصاف یکدیگر می روند تا قهرمان این رقابت ها به مرحله دوم رقابت های انتخابی آسیا صعود کند.

تیم های ایران، مالدیو، سریلانکا و هند چهار تیم شرکت کننده در این رقابت ها هستند اما با توجه به وضع فدراسیون والیبال هند و اختلافات این فدراسیون با کنفدراسیون آسیا، احتمال تغییر میزبانی وجود دارد که فدراسیون والیبال ایران برای میزبانی این رقابت ها درخواست کرده است.

همچنین در حکم محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، نازلی علیایی باویل به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال بانوان ایران در رقابت های انتخابی جهان هند منصوب شد.

زمان قطعی مسابقات مرحله دوم قاره آسیا هنوز مشخص نیست اما این مسابقات باید تا ۲۳ مهر ۹۶ به پایان می رسد.

آمریکا قهرمان ۲۰۱۴، ژاپن میزبان ۲۰۱۸ و تیم ملی والیبال برزیل قهرمان ۲۰۱۵ آمریکا جنوبی، سه تیمی هستند که به طور قطع این رقابت ها حضور دارند.

 

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=940
برچسب ها: