خطر تک قطبی شدن والیبال ایران

دسته: تیم ملی والیبال ایران
شنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

والیبال آنلاین _ امیر کمالی ،پس از روی کار آمدن ضیایی شاهد تاثیرپذیری ریاست جدید فدراسیون از منویات استان زادگاهش بوده‌ایم که این موضوع زنگ خطر قطبی شدن والیبال را به صدا درآورده است.

 

 

تعارف را کنار بگذاریم. اگرچه ضیایی سال‌ها نایب رئیس فدراسیون بود ولی به جز مراسم تشریفاتی دخالتی درمدیریت دوران داورزنی نداشت. او در دوره مدیریت قبلی بیشتر بواسطه روابط اقتصادی و گاهی نیز سیاسی‌ خود گره‌هایی را برای فدراسیون باز می کرد که بارزترین نمونه آن امضای قرارداد اسپانسرینگ با بانک گردشگری به واسطه ارتباطاتش بود اما هرگز در جریان امور اجرایی فدراسیون قرار نداشت و به جز معدودی از افراد حتی کارمندان این فدراسیون را نیز نمی شناخت.

 

بر کسی پوشیده نیست که ضیایی با تدبیر و حمایت داورزنی رئیس فدراسیون والیبال شد. اما از زمان مدیریت او شاهد روی کارآمدن تدریجی اعمالی بوده ایم که بعضا در جهت عکس سیاست‌های داورزنی بوده است.

 

حالا از کنارگذاشتن مهره های نزدیک به داورزنی مثل پورحسن، امیدوارحاتمی و احمدی‌نیا تا نشست و برخاست با جدی‌ترین منتقدان رئیس سابق‌اش بسیاری را در اندیشه حل معادلات جدید این فدراسیون برآورده است.

 

اما آن‌چه در این میان مشهود است، تاثیرپذیری ضیایی از طیف به اصطلاح ارومیه‌ای های والیبال است. کناره‌گیری فروزان رئیس هیات آذربایجان به نفع ضیایی در جریان انتخابات بیش از پیش این قرابت را تقویت کرد. به طوری که روزنامه‌نگاران حوزه والیبال امروز به خوبی ادبیات امثال فروزان، احد یوسفی و سیدعباسی و … از مدیران و مربیان بومی ارومیه را در مصاحبه‌های ضیایی بازخوانی می‌کنند.

 

“روابط عمومی نباید فقط برای تیم ملی باشد”

 

“نباید حق بچه‌هایی که در شهستان‌ها با طناب بازی می‌کنند را صرف هزینه های تبلیغاتی کنیم”

 

“شهرستان‌ها باید میزبان رویدادهای بین المللی شوند”

 

این‌ جملات که امروز ضیایی به کار می‌برد، حرف‌هایی است که طی سال‌های گذشته از زبان افراد نامبرده مطرح می‌شد.

 

 

انتصاب طالبی یکی از مدیران سیاسی – اقتصادی آذربایجان غربی به پست نایب رئیسی فدراسیون و تنگ کردن فضا برای کناره‌گیری افشاردوست از دبیرکلی نیز این ذهنیت را تقویت کرد.

 

قدرمسلم رفتار ضیایی طی ماه های اخیر نشان داد او بیش از آن که پیرو سیاست‌های داورزنی باشد، تحت تاثیر خواسته‌های همشهری‌هایش در ارومیه و متاثر از پیشنهادهای آن‌هاست.

 

این روزها با مطرح شدن نام جهانگیر سیدعباسی به عنوان گزینه اصلی دبیرکلی فدراسیون و یا هدایت تیم ملی ب در بازی‌های آسیایی و تلاش رئیس فدراسیون برای حمایت از تیم باشگاهی شهرداری ارومیه در فصل جدید و همچنین سفر ماه گذشته وی به این شهر و تعریف و تمجید از فعالیت‌های این استان، ذهنیت سوگیری قطبی رئیس جدید والیبال به نفع ارومیه تقویت کرده است.
موضوعی که تا حد زیادی موجب گلایه سایر قطب‌های والیبال نظیر گنبد، آمل و حتی هیات های تهران و شهریار شده است.

 

 

باید دید ضیایی می‌تواند از زیر این علامت سوال بیرون بیاید و یا همچنان پرسش درباره قطبی‌شدن والیبال پررنگ‌تر می شود؟

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=2904
برچسب ها: