داورزنی:شرم‌آور است در رسانه‌ ملی، والیبال ایران را تخریب می‌کنند

دسته: تیم ملی والیبال ایران , مصاحبه , مصاحبه با مسئولین
چهارشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
داورزنی:شرم‌آور است در رسانه‌ ملی، والیبال ایران را تخریب می‌کنند

محمدرضا داورزنی گفت: شرم‌آور است که عده‌ای از تریبون ملی کشور(صداوسیما) جهت تخریب والیبال ایران استفاده می‌کنند.

به گزارش والیبال آنلاین،محمدرضا داورزنی در خصوص نتایج تیم ملی والیبال در لیگ جهانی و بخت صعود این تیم به دور نهایی این رقابت‌ها به خبرنگار ورزشی آنا، گفت: «نتایج لیگ جهانی امسال غیرقابل پیش‌بینی‌ است. تیم‌هایی مثل آمریکا و روسیه در هفته اول بازی‌های خود را می‌بازند اما در هفته دوم برابر حریفان خود برنده از زمین مسابقه خارج می‌شوند. ایتالیا شروع خوبی دارد اما به یکباره افت شدیدی می‌کند. تیم ایران در هفته اول دو بازی را واگذار می‌کند و در تنها یک مسابقه را به سود خود تمام می‌کند اما در هفته دوم در دو بازی به پیروزی می‌رسد.»

 

وی ادامه داد: «کمتر کسی انتظار داشت لهستانی که برزیل و ایتالیا را برده به ایرانی ببازد که برابر این دو تیم بازنده شده بود. در خانه شروع خوبی برابر بلژیک داشتیم اما صربستان مدافع عنوان قهرمانی با اقتدار ظاهر شد به طوری که هر سه مسابقه خود در تهران را با پیروزی پشت سر گذاشت. در مجموع ما سه بازی را برده‌ایم و سه بازی را واگذار کرده‌ایم. سه بازی مهم دیگر پیش رو داریم. بازیکنان تیم ملی شرایط خاص خودشان را دارند. متاسفانه این هفته محمدجواد معنوی‌نژاد و عادل غلامی را در اختیار نداریم. البته ۱۴ بازیکن دیگر داریم که آنها جزو نیروهای خیلی خوب ما هستند. یقین دارم که بچه‌ها همه تلاش خود را می‌کنند تا نتایج بسیار خوبی را در هفت هسوم لیگ جهانی به‌دست بیاورند.»

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش خاطرنشان کرد: «امیدوار هستم که بتوانیم در زمره ۶ تیمی قرار بگیریم که در مرحله پایانی قرار می‌گیرند. الان خیلی سخت است که پیش‌بینی کنیم مقابل آمریکا، لهستان و روسیه چه نتایجی را کسب می‌کنیم. هر سه تیم سابقه قهرمانی در لیگ جهانی را دارند و بدون تردید رقبای آسانی برای ما نیستند. این سه تیم هم مانند تیم ایران این فرصت را دارند که به دور پایانی راه پیدا کنند. البته نباید فراموش کنیم که تیم ما تجربه پیروزی مقابل این سه تیم را دارد و با توجه به این موضوع این باور در بین والیبالست‌های ما وجود دارد که می‌توانند برابر این تیم‌های قدرتمند بار دیگر برنده شوند. به طور حتم آن تیمی که اشتباه کمتری انجام دهد و در استفاده از فرصت‌ها دقت بیشتری کند حتما برنده بازی می‌شود. امیدوارم ما آن تیمی باشیم که در هر سه بازی کم اشتباه‌تر از حریفان خود ظاهر شویم و برنده از زمین خارج شویم.»

 

او در واکنش به این مسئله که ایران همواره شروع خوبی در لیگ جهانی ندارد اما به مرور نتایج بهتری می‌گیرد، تصریح کرد: «ما پنجمین حضورمان در لیگ جهانی را پشت‌سر می‌گذاریم و نسبت به بیشتر حریفان‌مان تجربه کمتری داریم. با این حال شاهد هستیم غول‌های لیگ جهانی هم در این دوره از رقابت‌ها نتوانستند نمایش خوبی از خود نشان دهند.اطمینان دارم ما به مرور زمان بهتر می‌شویم و با هماهنگ‌تر شدن سطح هماهنگی ملی‌پوشان و ساخته شدن پشتوانه مناسبی که در حال حاضر در رده‌های امید، جوانان و نوجوانان حضور دارند در سال‌های بعد با تجربه بیشتری به مصاف رقبا می‌رویم و از همان ابتدا نتایج درخشان‌تری خواهیم گرفت.»

 

سرپرست فدراسیون والیبال در واکنش به انتقاداتی که از ایگور کولاکوویج سرمربی تیم ملی والیبال می‌شود، یادآور شد: «در ۱۰ سال گذشته که والیبال سیرصعودی خود را طی کرده حتی زمانی که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال بود، برخی بودند که خوششان می‌آمد که فقط نقد کنند. این افراد هویت و شخصیت‌شان را بعضا در منفی‌بافی می‌بینند. برای تمامی کسانی که والیبال ایران را تعقیب می‌کنند محرز است که جایگاه والیبال ایران در حال حاضر نسبت به ۱۰ سال گذشته چه تغییرات گسترده‌ای کرده‌ است.»

 

وی افزود: «والیبال رشته‌ای است که در تمامی رده‌های سنی به مسابقات جهانی راه پیدا کرده است. نتایج قابل قبولی هم گرفته و طبیعی است که نقدهایی هم به آن وارد است. ما مدعی نیستیم که بی‌نقص کار کرده‌ایم و البته که جا برای بهتر بودن هم وجود داشته و دارد ولی این کمال بی‌انصافی است که در گزارشگر مسابقات تیم ملی به گونه‌ای در رسانه ملی گزارش می‌کند که طی آن نقطه نظراتش را در چارچوب نظر کارشناسی به خورد بینندگان می‌دهد. این مصداق بارز سوء استفاده است.»

داورزنی تاکید کرد: «انصاف گزارشگر کجا رفته که با نیت تخریب ملی‌پوشان والیبال مسابقه را گزارش می‌کند. چرا یکی از موفق‌ترین رشته‌های ورزشی تیمی کشور را زیر سوال می‌برند و جایگاه آن را پیش مردم پایین می‌آورند. به جای آنکه استفاده درستی از این تریبون شود و با نقد منصفانه و تحلیل سالم کمک کنند تا والیبال موفق‌تر از قبل شود حرف‌هایی می‌زنند که خارج از واقعیت است. این کار خیانت به رسانه ملی و مردمی است که بیننده این مسابقه هستند. چرا فراموش کرده‌ایم که این تیم موفق شد در هفته اول لهستان را شکست دهد و این تیم را از مسیر پیروزی خارج کند. در ایتالیا که ما به اندازه سالن ۱۲ هزار نفری تماشاچی نداشتیم. برخی برای آنکه مطرح بمانند وجود خود را با تخریب تیم ملی می‌بینند.»

 

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: «بی‌دلیل از کولاکوویچ انتقاد می‌کنند. تیم ایران پنج بازیکن خود را نسبت به المپیک تغییر داده اما در سه بازی لیگ جهانی برنده شده است. ندانسته و از روی عادت غلط همیشگی می‌گویند کولاکوویچ مدیریت ندارد. فاقد کاریزماست. از کجا فهمیده‌اند که سرمربی تیم ملی کاریزما ندارد. کسانی که این حرف را می‌زنند یک بار رفته‌اند سر تمرینات کولاکوویچ تا از نزدیک شیوه مدرن تمرینات او را ببینند. دیده‌اند او چه نظمی را در تیم حاکم کرده و به چه برنامه مدونی کار را جلو می‌برد.»

 

او یادآور شد: «این افرادی که بدون حساب و کتاب و با دانش پایین خود، کولاکوویچ را مورد نقد قرار می‌دهند فراموش کرده‌اند در آن دور‌ه‌هایی که خودشان در تیم ملی بودند چه مقام‌هایی را به دست آورده‌ بودند؛ جز اینکه در آسیا هشتم، نهم و یازدهم می‌شدند. بعد می‌آیند از تیم ملی که در بالاترین سطح ممکن والیبال جهان بازی می‌کند، انتقاد می‌کنند. چرا اینها عقبه خود را نگاه نمی‌کنند. این ظلم به والیبال کشور است که از ناکارشناسانی نظرخواهی می‌شود که دانش علمی‌شان در حد ۶ تیم برتر آسیا هم نیست. شرم‌آور است که عده‌ای از تریبون ملی کشور(صداوسیما) جهت تخریب والیبال ایران استفاده می‌کنند.»

 

وی ادامه داد: « این آقایان یک بار بلند شده‌اند به فدراسیون بیایند و حرف‌شان را بزنند. بروند تمرینات روز دنیا را ببینند. بروند در کلاس‌های معتبر بنشینند تا کمی والیبال به‌روز شده دنیا را یاد بگیرند. این آقایان با اینکه هیچ کدام از این کار‌ها را نکرده‌اند اسم خودشان را هم کارشناس گذاشته‌اند. بعضا پیش آمده اسم بازیکن تیم ملی را هم به درستی ادا نمی‌کنند. مگر غیر از این بود که تیم مقابل تیم کولاکوویچ سرمربی‌اش ولاسکو بود. نتیجه که به سود ایران تمام شد. آخر چگونه آرژانتین بهتر از ما بود که بازنده از زمین خارج شد. حاشا به انصافی که ندارند. الان تیم ملی ما به لهستان رفته اما بازیکنان به شدت از اظهارنظرهای مغرضانه افرادی که خودشان را کارشناس می‌دانند، ناراحت هستند. وسط مسابقات آمده‌اند مصاحبه کرده‌اند که تیم را تخریب کنند. امیدوارم که این غیرکارشناسان را کنار بگذاریم و سراغ افرادی برویم که منصفانه نقد می‌کنند تا والیبال به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.»

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=2020
برچسب ها:
دیدگاه ها
اميد چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا داورزني عزيزم تيم واليبال شما قابل انتقاد قرار نيست بازيكن مهره بچينه.سعيد معروف تيم ملي نخريده يا غلامي و يا حمزه زريني با هزار سال سنش .جونا يه بازي كردن عالي دوباره داديد تيم سعيد معروف خراب كرد نتايجو .خواهشا اجازه فكقدرت طلبي به بازيكن نديد از اقا كيروش ياد بگيريد يكم

اميد چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ملت ما كور نيستن به جا مقصر و مصاحبه اختيار بديد دست مربي از جونا استفاده كنه

جمعه باشقره یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بازی معروف جهان را شگفت زده میکند ولی ما ….متاسفم