سرمربی بعدی تیم ملی والیبال ایران چه کسی میشود؟؟

دسته: تیم ملی والیبال ایران
پنج شنبه - ۸ مهر ۱۳۹۵

المپیک ۲۰۱۶ با تمام فراز و نشیب هایش به پایان رسید و حال مسئولین فدراسیون والیبال ایران باید به فکر المپیک بعدی یعنی المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشند.

تیم ملی والیبال ایران بعد از رفتن ولاسکو به خاطر کشورش با کواچ و لوزانو قرار داد بستند اما در سایه سکوت مسئولین این دو مربی نتوانسته اند رضایت فدراسیون را جلب کنند.

حال که قرار داد لوزانو به پایان رسیده است به این میپردازیم که این مربی ماندنی خواهد بود یا خیر


* بودن یا نبودن لوزانو؛ مساله این است
گزینه نخست این فهرست رائول لوزانو است. کسی که تیم والیبال ایران را به المپیک۲۰۱۶ رساند. مربی با رزومه قوی و تجربه بالا. با این حال بسیاری از کارشناسان معتقد بودند تصویر تیم ملی در ریو، همه توان والیبال ایران نبود. برخی هم گفتند لوزانو باید مدیریت بهتری می‌داشت. لوزانو امسال هم هدایت باشگاه رادوم لهستان را بر عهده دارد. با اینکه فدراسیون نظری درباره تمدید یا لغو قرارداد با لوزانو را نداده، ولی به نظر نمی‌رسد هموطن ولاسکو در ایران ماندگار شود.

 

01137413

 

* سیچلو سومین آرژانتینی نیمکت ایران می‌شود؟
خوان سیچلو. کسی که از سال ۲۰۱۱ در والیبال ایران بوده و با رفتن ولاسکو از ایران به قطر رفت و توانست رتبه یازدهم این تیم در آسیا را در مسابقات قهرمانی سال۲۰۱۴ به رتبه چهارم ارتقا دهد. مربی جوانی که از همان ابتدای حضورش در تیم ایران به مغز متفکر کادر فنی ولاسکو معروف شده‌بود. گزینه‌ای که بیش از هرکسی والیبال ایران را می‌شناسد. او در حال حاضر هیچ تیم باشگاهی ندارد چرا که با فدراسیون ایران قرارداد ۲ساله بسته‌است.

 

01146342

 

* آناستازی همیشه در یک قدمی نیمکت ایران
سومین گزینه کسی نیست جز مربی مورد علاقه والیبال ایران. اندره آناستازی که در جامعه والیبال ایران از مقبولیت بالایی برخوردار است و همیشه جزو اصلی‌ترین گزینه‌ها برای هدایت تیم ملی ایران بوده است. حتی قبل از کواچ تا یک‌قدمی نیمکت ایران هم آمد، اما بالا‌بودن دستمزد و همچنین الزامی که برای داشتن هر ۴دستیارش همراه با خود در ایران داشت این همکاری را لغو کرد. آناستازی که همه نوع مدالی از المپیک گرفته، تا جام‌جهانی و لیگ جهانی و قهرمانی‌جهان را در کارنامه مملو از افتخاراتش دارد، امسال هم سرمربی لوتوس‌توفل آمریکا است، این‌بار اگر کمی از خواسته‌هایش عقب‌نشینی کند و فدراسیون والیبال هم، تمایل بیشتری برای داشتن او از خود نشان‌دهد، شاید این‌بار سرمربی والیبال ایران شود.

 

01146343

 

* اگر همسر مک‌کاچن بله بگوید
گزینه بعدی، کسی نیست جز یکی از بزرگ‌ترین تئوریسین‌های والیبال دنیا؛ هیو مک کاچن. کسی که ورزش حرفه‌ای را با هاکی آغاز‌کرد. طلای المپیک پکن و نقره المپیک لندن را با تیم‌های آقایان و خانم‌های امریکا به دست‌آورد. او که اصالتی نیوزلندی دارد از سال‌های پیش برای حضور در ایران تمایل بسیاری داشت. تنها مشکل مک‌کاچن برای پذیرفتن هدایت تیم ملی همسرش است که نمی‌‌تواند به ایران مهاجرت کند.

 

01146344

 

 

* آلکنو از زنیت باید دل بکند

ولادیمیر آلکنو هم جزو مربیانی است که به ویژه این اواخر حرف حضورش در ایران زیاد زده‌می‌شود. او با روسیه قهرمان المپیک۲۰۱۲ شد اما در ریو نتوانست به نتیجه مطلوبی دست‌یابد و برکنار‌شد. سرمربی زنیت‌کازان روسیه، تیم باشگاهی خوبی دارد که همواره در مسابقات باشگاه‌های اروپا اگر جزو فینالیست‌ها نباشد، تا مراحل نهایی پیش می‌رود. یعنی اگر قرار‌باشد آلکنو در کنار زنیت، تیم ملی ایران را هم داشته‌باشد، عملا هرسال چند هفته قبل از لیگ جهانی به تهران می‌رسد.

 

01146346

 

* تکلیف پرافتخارترین مربی چه می‌شود؟
و اما برویم سراغ برناردو دوچا رزنده؛ پرافتخارترین مربی در تاریخ والیبال دنیا. کسی که همراه با تیمش در اکثر فینال‌های مسابقات بوده و برای مثال از ۱۶لیگ جهانی، تیم رزنده در ۱۳فینال آن حضور داشته‌است. رزنده که امسال به دنبال هشتیمن قهرمانی در سوپرلیگ برزیل همراه با تیمش، ریوداژینرو است، جداییش از تیم ملی برزیل دیگر قطعی شده و همین روزهاست که اخبار مذاکراتش با تیم‌هی مختلف به گوش برسد. مربی که بعد از المپیک ژاپن به سراغ او رفت و شکی نیست که حضور او روی نیمکت هر تیمی یک افتخار بزرگ خواهد‌بود.

 

01146345

 

به نظر شما آیا تعویض مربی کار درستی است؟؟

کدام مربی مد نظر شماست و به چه دلیل؟؟

در قسمت دیدگاه های همین خبر کامنت بگذارید:

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=181
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسن پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنظر بنده ولادیمیر آلکنو برای تیم ملی ایران به دلیل داشتن مدیریت قوی گزینه خوبی هست
هر چند رزنده و آناستازی جایگاه بالایی در عرصه والیبال دارند

امیررضا پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آناستازی بهتره
رزنده با اون اعصابش آبروی تیم رو میبره!!!

غلامرضا توکلی پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

رزنده

اذر قهرمانی جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر من کواچ باز بهتر از گزینه های دیگر است اگر دوباره بپذیرد و همچنین راحتر از بقیه کاندیداها

ساغر جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرم رزنده از همه بهتره

ساغر جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

رزنده از همه بهتره

یه عاشق والیبال دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هر کی می خواد بشه ولی به جد سید این رزنده نشه هی می خواد عینک تیکه پاره کنه و لباسشو بکشه تا رو ساق پاهاش..