علی شاکری:بازیکنان حاشیه‌ساز را باید محروم کنند

دسته: تیم ملی والیبال ایران , مصاحبه , مصاحبه با مسئولین
جمعه - ۲۸ آبان ۱۳۹۵
علی شاکری:بازیکنان حاشیه‌ساز را باید محروم کنند

کارشناس والیبال ایران گفت: اگر بازیکن متخلف دچار محرومیت شود از طرف تیم باشگاهی هم تحت فشار قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری والیبال آنلاین،علی شاکری ، درباره حواشی لیگ برتر والیبال ایران اظهار داشت: در بین عواملی که در برگزاری لیگ نقش مستقیم دارند بازیکنان، تماشاگران و داوران بیشترین نقش را در ایجاد حاشیه‌ها داشته‌اند.

 

علی شاکری افزود: برخی بازیکنان ملی‌پوش به دلیل این که احساس مصونیت می‌کنند به حاشیه‌سازی‌های خود ادامه می‌دهند. متاسفانه در زمینه رفتاری به بازیکنان آموزش لازم داده نشده است. جریمه‌های نقدی هم فایده‌ای نخواهد داشت چون این جریمه‌ها را به جای این که بازیکن پردخات کند تیم‌هایی که این بازیکنان در آنها بازی می‌کنند می پردازند.

 

کارشناس والیبال با اشاره به این که باید فدراسیون بازیکنان پرحاشیه را محروم کند تصریح کرد: اگر بازیکن متخلف دچار محرومیت شود از طرف تیم باشگاهی هم تحت فشار قرار می‌گیرد. چون این دستمزد این بازیکنان بسیار بالا است و عدم حضور آنها در بازی‌های لیگ به ضرر تیم است.

 

علی شاکری ادامه داد: اگر از داوران هم انتظار داریم قضاوت بهتری انجام دهند باید به وضعیت دستمزد آنها توجه بیشتری شود. یک داور برای قضاوت یک مسابقه بین دو تیم چند میلیاردی تنها ۲۵۰ هزار تومان دستمزد می‌گیرد. همین مسئله باعث شده قضاوت مسابقات لیگ برای داوران شغل محسوب نشود.

 

علی شاکری درباره عدم تمایل والیبالیست‌های کشورمان به بازی در لیگ های مطرح اروپایی گفت: اگر بازیکنان ما لژیونر شوند پول کمتری نسبت به ایران دریافت خواهند کرد ضمن این که بازی در لیگ‌های اروپایی به مراتب سخت‌تر از بازی در لیگ ایران است.

 

کارشناس والیبال ایران در خصوص این که چه کسی سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان خواهد شد خاطرنشان کرد: در حال حاضر لهستان و روسیه به دنبال انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال کشورشان هستند. لهستان از ۱۶ گزینه به ۳ گزینه رسیده است که در بین این ۳ گزینه کواچ هم حضور دارد. فدراسیون والیبال ایران هم به زودی کار انتخاب سرمربی آینده تیم ملی را آغاز خواهد کرد. به نظر من مربیانی از آمریکای جنوبی و همین طور اروپای غربی می‌توانند برای تیم ملی مثمرثمر تر باشند. ضمن این که تجربه ثابت کرده مربیان اروپای شرقی به درد تیم ملی ایران نمی‌خورند.

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=1008
برچسب ها: