مائده برهانی :بانک سرمایه با لژیونر شدنم موافقت کرد

دسته: بخش باشگاه ها , لیگ برتر بانوان , مصاحبه , مصاحبه با بازیکنان
شنبه - ۱۸ دی ۱۳۹۵
مائده برهانی :بانک سرمایه با لژیونر شدنم موافقت کرد

ملی پوش والیبال بانوان گفت: خوشبختانه بانک سرمایه با لژیونر شدن من در تیم شومن بلغارستان موافقت کرد و امشب با مجوز وزارت ورزش راهی این کشور خواهم شد.

به گزارش پایگاه خبری والیبال آنلاین،حدود سه هفته پیش اعلام شد دو بازیکن تیم ملی والیبال بانوان از سوی یک باشگاه بلغارستانی به نام “شومن” پیشنهاد بازی دارند و اگر تیم‌های‌شان موافقت کنند به این باشگاه می‌پیوندند. مائده برهانی و زینت گیوه به ترتیب بازیکنان تیم بانک سرمایه و دانشگاه ازاد بودند که مورد توجه این باشگاه بلغاری قرار گرفتند و برای اولین بار پیشنهاد لژیونر شدن به آنها داده شد. در حالی که هر دو بازیکن موافق حضور در این باشگاه بودند و حتی راضی به این شده بودند که مبلغی پایین‌تر از قرارداد خودشان در ایران بگیرند اما باشگاه های این دو بازیکن مخالف حضور آنها بودند.

مسئولان هر دو باشگاه معتقد بودند آنها جایگزینی برای این دو بازیکن ندارند و نمی تواند اجازه حضور به این دو بازیکن را بدهند اما رایزنی ها ادامه پیدا کرد و در نهایت مائده برهانی بازیکن تیم بانک سرمایه مجوز حضور در تیم بلغارستان را از باشگاه کسب کرد.

برهانی در گفت و گو با خبرنگار آنا ضمن تایید این خبر گفت: «‌خوشبختانه مذاکرات با باشگاه روند مثبتی داشت و بالاخره آنها با حضور من موافقت کردند و حتی بلیط مرا هم تهیه کردم. خدا را شکر شرایط خوب پیش رفت و باتوجه به اینکه برای اولین بار این پیشنهاد به من داده شد مسئولان هم همکاری کردند.»

وی در ادامه گفت: «‌ما تا پایان ساعت اداری امروز وقت داریم مجوز از وزارت ورزش را هم کسب کنیم که گویا دبیر فدراسیون این کار را برعهده گرفته است. خوشبختانه شرایط به خوبی پیش رفته و با مجوز رسمی وزارت ورزش من امشب راهی بلغارستان می شوم.»

برهانی در مورد اهمیت لژیونر شدن برای تیم ملی ایران گفت: «‌این اتفاق برای اولین بار در والیبال بانوان ایران رخ داده است و اتفاقات مثبتی به دنبال خواهد داشت. چرا که از حالا بازیکنان به امید دیده شدن تلاش خودشان را دوچندان می کنند. از طرفی حضور ما به عنوان لژیونر و ارتباط برقرار گرفتن با بازیکنان سایر کشورها باعث پیشرفت ما می شود. تیم‌ ‌ملی والیبال زنان بلغارستان در رده هفدهم جهان و ایران رده ۱۱۵ را در اختیار دارد. همین موضوع نشان می‌دهد سطح والیبال دو کشور قابل مقایسه نیست و حضور در این کشور برای ما آن قدر اهمیت داشت که به مبلغی کمتر از آن چه که در ایران می‌گیریم راضی شدیم.»

ملی پوش والیبال تاکید کرد: «این موضوع به سود تیم ملی هم خواهد بود چرا که بازی کردن ما مقابل بهترین های جهان نشان می دهد والیبال ایران ضعیف نیست و اگر به بانوان ایران بها بدهند و برای آنها اردوهای برون مرزی در نظر گرفته شود، استعدادهایی زیادی در ایران وجود دارد. به طور حتم بازی کردن ما با حجاب در لیگ اروپایی به سود همه خواهد بود و از این به بعد به والیبال ایران نگاه جدی تری خواهند داشت.»

زینب گیوه یکی دیگر از بازیکنان تیم ملی والیبال ایران است که مورد توجه باشگاه شومن بلغارستان قرار گرفته است. گیوه در حال حاضر بازیکن تیم دانشگاه آزاد است./آنا

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=1490
برچسب ها: