محمودی: امثال امیری تنور لیگ را داغ کردند/ دو بازی تدارکاتی قطعاً کافی نیست

دسته: بخش باشگاه ها , تیم ملی والیبال ایران , لیگ برتر مردان , مصاحبه , مصاحبه با مربیان
شنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۷
محمودی: امثال امیری تنور لیگ را داغ کردند/ دو بازی تدارکاتی قطعاً کافی نیست

پیشکسوت والیبال ایران گفت: بازیکنانی امثال امیری بودند که با بازی‌های خوب خود تنور لیگ برتر را داغ کردند.

به گزارش والیبال آنلاین،بهنام محمودی ، درمورد نفرات منتخب ایگور کولاکوویچ برای حضور در اردوی تیم ملی والیبال ایران به منظور حضور در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال اظهار داشت: بازیکنان جوان و نوجوانی که به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند حالا انگیزه زیادی پیدا می‌کنند تا به کار خود ادامه دهند. ضمن اینکه این مدل کاری ایگور کولاکوویچ است که بازیکنان جوان را رفته‌رفته آماده کند.

 

 

وی ادامه داد: از نظر من باید سلسله مراتب به درستی طی شود وگرنه شاید آن بازیکنان نتوانند به خوبی جایگاه خود را پیدا کنند، اما تاکید می‌کنم اینکه آنها حالا توسط سرمربی تیم ملی انتخاب شده‌اند می‌تواند از نظر روحی و انگیزشی بسیار به آنها کمک کند.

 

 

کارشناس والیبال ایران خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم امثال حسین امیری هم باید به تیم ملی دعوت می‌شدند. برخی چهره‌ها در لیگ برتر عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند، اما شاید به دلیل شرایط جسمی یا اینکه در پست آنها بازیکنان خوب زیادی داریم نمی‌توانند به تیم ملی برسند.

 

 

محمودی با بیان اینکه شرایط تیم ملی با باشگاهی فرق می‌کند، ادامه داد: من زمانی با امیری همبازی بودم. او از نظر اخلاقی بسیار خوب است و از نظر فنی هم امسال یکی از بهترین سال‌های خود را پشت سر گذاشت. با این شرایط فکر می‌کنم او باید حداقل به اردوی تیم ملی دعوت می‌شد و نهایتاً اگر نمی‌توانست نظر کادر فنی را جلب کند کنار گذاشته می‌شد.

 

 

پیشکسوت والیبال ایران گفت: بازیکنانی امثال حسین امیری اگر در لیگ برتر نباشند و از روی دست بازیکنان بزرگ و ملی‌پوش اسپک نزنند و یا آنها را دفاع نکنند لیگ جذابیتی نخواهد داشت و تنور لیگ داغ نمی‌شود پس بهتر است برای تقدیر از آنها و یا حتی تشویق آنها نامشان را در کنار بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی قرار دهیم. شاید اگر این بازیکنان در لیگ نباشند، ملی‌پوشان هم در بازی‌های باشگاهی انگیزه خوبی نداشته باشند و به خوبی آماده نشوند.

 

 

وی درمورد بازی‌های تدارکاتی تیم ملی برای حضور در لیگ ملت‌های والیبال تصریح کرد: شنیده‌ام که ملی‌پوشان با تنها دو بازی دوستانه برابر صربستان راهی لیگ ملت‌های والیبال شوند که به نظرم قطعاً کافی نیست. لیگ ملت‌های والیبال می‌تواند میدان مناسبی باشد تا ملی‌پوشان از آن استفاده کرده و خود را برای مسابقات مهمتر آماده کنند. نباید فراموش کنیم که ما موفقیت والیبال‌مان را مدیون لیگ جهانی هستیم، چون در آنجا بود که با خیلی از بزرگان والیبال روبرو شدیم و حتی آنها را شکست دادیم. اگر داورزنی و ضیایی به والیبال می‌نازند بخاطر لیگ جهانی است.

 

 

محمودی افزود: به هر حال ما نباید رقابت‌های مهمی مانند قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی را فدای لیگ ملت‌های والیبال کنیم. تمرکز اصلی بازیکنان و کادر فنی تیم ملی باید روی رقابت‌های مهمتر باشد. فکر می‌کنم لیگ ملت‌ها میدان خوبی باشد تا تیم ملی با ترکیبی از جوانان و با تجربه‌ها وارد مسابقات شود./فارس

    telegram-baner
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
لینک کوتاه: http://www.volleyballonline.ir/?p=2901
برچسب ها: